İnternetten Nasıl Para Kazanılır? İnternetten Para Kazanma Yolları

Günümüzde internet teknolojisinin adeta hayatımızın bir parçası olması nedeniyle, “İnternetten nasıl para kazanılır?” sorusu sıklıkla karşılaştığımız sorular arasında yer almaktadır. İnternetten para kazanmanın saymakla bitmeyecek birçok yöntemi olup, bu yazımızda “İnternetten nasıl para kazanılır?” sorusunun cevaplarına değineceğiz. Gelin hep birlikte internetten para kazanma yollarını inceleyelim.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Bu soruyu soranların fazlalığı kadar internetten para kazanma yolları hakkında söylenenlere inanmayan insanların sayısı da, oldukça fazladır.

Ancak mantık çerçevesinde düşündüğümüzde bugün kullanmış olduğumuz tüm sosyal platformların sahipleri, kısa bir süre içerisinde bu platformlar sayesinde dünyanın en zenginleri listesine girmeyi başarmışlar, hala da servetlerine servet katmaya devam etmektedirler. Dolayısıyla çoğu insanın aklına “İnternetten nasıl para kazanılır?” sorusu gelir.

Web Sitesi Açarak İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yolları arasındaki web siteleri, yoğun ziyaretçi almaları durumunda alacakları reklamlarla para kazanmaktadır. Örneğin açacağınız web sitesine on binlerce insanın girmesi ve bunlardan bir kısmının başta Google reklamları olmak üzere sitenizde yayınlayacağınız, reklamlara tıklama yapmaları halinde size para kazandıracaktır.

Nasıl Web Sitesi Açılır

Bunun dışında özel reklamlar alarak para kazanabilir ya da web sitenizden başka sitelere tanıtım yazıları yazarak yine gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret üzerine bir web sitesi kurup kendi ürünlerinizi ya da komisyon aldığınız ürünleri bu site üzerinden satarak da, internetten para kazanabilirsiniz. Aslında günümüzde neredeyse tamamını sıklıkla kullandığımız tüm yöntemler, internetten gelir elde etmenizi sağlayabilir.

Web sitesi kurmak için size rehber olacak “Nasıl web sitesi açılır?” başlıklı yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Makale Yazarak İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında tavsiye edilebilecek bir diğer yöntem de, internet sitelerine kurallara uygun içerikler sağlayarak da para kazanabilirsiniz. Örneğin bir web sitesinin hızla büyümesi ve gelir elde etmesi için, büyük ziyaretçi kitleler ne ihtiyacı bulunmaktadır. Bu kitlelere ulaşmak için de oldukça fazla makaleye ihtiyaç bulunmakta olup, bu makaleler web sitesinin Google sıralamasında daha fazla yer almasını sağlamaktadır.

Arama motorlarında daha fazla yer almak demek, daha fazla ziyaretçinin siteye girmesi ve reklamlar açıklaması anlamı taşımaktadır. Makale yazarlığı yapmanın önemi de tam da burada ortaya çıkmaktadır.

Site sahiplerinin kendi sitelerine tek başlarına makale yazmak konusunda zayıf kalmaları, makale yazacak insanlara ihtiyaç duymalarına neden olmaktadır. Bu ihtiyaçlarını ise, ücret karşılığı makale yazanlar sayesinde karşılamaktadır. Kısacası siz de internette “SEO uyumlu makale nasıl yazılır?” sorusuna cevaplar arayarak, orada belirtilen kriterlere uygun makaleler yazıp para kazanabilirsiniz.

İnternette genel olarak makalelerin satış fiyatı 100 kelimesi 1.5 – 2.5 TL arasındadır. Bir web sitesi için yazılan makalenin Google‘da üst sıralara çıkabilmesi için en az 300 kelime olması beklenmektedir. Bu da makale başı ortalama 4.5 – 7.5 TL kazanabileceğiniz anlamına gelmektedir. 20 adet seo uyumlu makale yazdığınızı varsayarsak kazanacağınız tutar 90 – 150 TL arasında olacaktır.

Ürün Ve Hizmet Satışı Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Kendinize ya da başkasına ait olan ürünleri bir web sitesi kurarak ya da sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak, para kazanabilirsiniz. Yani önemli olan internet üzerinden kendinize müşteri bulmaktır. Hizmet ya da ürün satmak için, sosyal medya sitelerine reklam verebilir, müşteri potansiyelinizi artırarak daha iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Bunların dışında, “internetten nasıl para kazanılır?” sorusuna verilecek cevaplar şunlardır.

  • Anket doldurarak para kazanma,
  • Sosyal medya danışmanlığı yaparak ya da hesap yönetimi yaparak para kazanma,
  • Web sitelerine ziyaretçi sağlayarak para kazanma

gibi birçok yöntem, internetten para kazanmak için kullanılmaktadır. Rekabetli sektör çok olduğundan mühim olan işinizi rakiplerinizden farklı, özgün ve kaliteli bir şekilde yapmaktır.

Bazen tek bir kişinin yaptığı şeyler 20 kişilik bir ekibin yaptığı şeylerden daha güzel olabilir. Rekabet her zaman parayla olmaz, bilgi ve bilek gücü de gerektirir. Başaracağınıza gönülden inanarak bu yola başlayın ve asla pes etmeyin!

Böylelikle merak ettiğiniz “İnternetten nasıl para kazanılır?” sorusunun cevabını farklı farklı maddelerle ele aldık. Sizin aklınıza gelen başka yollar varsa veya internetten para kazanma yolları hakkında sorularınız varsa aşağıdaki yorum kısmından bir yorum yaparak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2 Yorum

  1. Ferit 15/12/2019
  2. Ahmet 21/02/2020

Yorum Yap