Mutlu Olmak İçin 10 Neden: Mutluluğunuzu Garantiliyoruz!

Gün geçmiyor ki sosyal hayatımızda; aile, iş, komşu, arkadaşlık ilişkilerimizde ve geleceğimizi etkileyen eğitim-öğretim, sınav, iş bulma gibi etkenlerden dolayı kendimizi çok mutsuz hissettiğimiz zamanlar olur. Mutlu olmak için nedenler ararız ancak bulamayız. Derdimize derman olacak bir şey bulamayız. İşte tam da bu noktada size bir ilaç gibi fayda sağlayacak mutlu olmak için bazı nedenleri yazımızın devamında sıraladık. Dilerseniz hemen başlayalım!

Mutlu Olmak İçin İlk Adım!

mutlu olmak için inanmak

İnanmak. Mutlu olmak için nedenleri saymadan önce bu yazıyı mutlu olacağınıza veya mutlu olabileceğinize inanarak okumalısınız. Başarının temeli inanmaktan gelir, inanmak her zaman başarmanın yarısı olmuştur. Mutlu olabileceğinize inancınız tam ise şimdi sıra dimdik durarak bu inancı korumakta.

Mutluluğa Giden Yolda Dik Durmak!

mutlu olmak için umut

Umut. Mutlu olmak için inancınızı diri tuttuktan sonra, mutlu olabileceğinize dair umutlarınızı ve herhangi bir sorun yaşamanız durumunda o sorunu kolaylıkla atlatabileceğinize karşı umudunuzu asla yitirmemelisiniz. Umudunuzu yitirirseniz kaybedersiniz. Kaybederseniz inancınızı yitirirsiniz. İnancınızı yitirirseniz aradığınız mutluluğu bulamazsınız. Umudunuzu yitirmeden bütün inancınızla mutluluğunuzu gönülden hissetmeye hazırsanız geçelim mutlu olmak için listelediğimiz 10 nedene.

Mutlu Olmak İçin 10 Neden

 1. Aileniz: Basit ve sıradan gelebilir ancak unutulmamalıdır ki, aşk biter, iş biter, dostluklar biter, arkadaş gider, para gider, sağlık gider fakat aile gitmez. Aileniz her zaman sizinledir ve sizi en çok onlar düşünür. En güzel mutluluk nedeni olsa gerek.
 2. Kendiniz: Şöyle bir aynaya baktığınızda, sizi diğer insanlardan ayıran fiziki güzelliklerinizi görmek de mutlu olmak için listelediğimiz nedenlerin başında geliyor. Kusurlarınızı görmeyin. Zira sizden daha kötü durumlarda olan da var. En azından bu yazıyı okuyabiliyorsanız gözleriniz var. Dinleyebiliyorsanız kulaklarınız…
 3. Başarılarınız: Bugüne kadar elde ettiğiniz bütün başarıları aklınıza getirin ve nelerin yapılabileceğinin mümkün olduğunu iyice kavrayın. Unutmamalısınız ki henüz başarmadıklarınız, başarmanız için sizi bekliyor.
 4. Yaşamınız: Bu yazıyı okuyorsanız bu yazıyı okuyabilmeniz için gerekli olan telefon, bilgisayar, tablet gibi imkanlara ve muhtemelen de sıcak bir ev ortamına ya da en azından yaşayabilecek bir eve sahipsiniz demektir. Dünyanın dört bir yanında bu imkanlara sahip olamayan milyonlarca insan var. Bu şekilde kendi konumunuzu bilmeniz de mutlu olmak için sıraladığımız nedenler arasında.
 5. Sağlığınız: Ayağınız incindiyse ayağı olmayanlara bakın… Ayağınız yoksa kolu olmayanlara, kolunuz yoksa hiçbir uzvu olmayanlara veyahut felç olan yatalak hastalara bakın. Sağlığınızı bilin, sağlığınızı koruyun ve sağlığınıza şükredin!
 6. Geçmişiniz: İyi veya kötü nasıl olduğu hiç önemli değil. Bir geçmişinizin olması bile mutlu hissetmek için güzel bir neden. İyi bir geçmişinizin olması sizi mutlu ettiği gibi, kötü bir geçmişinizin olması da o kötü günleri atlattığınız için mutlu olabilmeniz için bir neden. Her zaman pozitif düşünün, pozitif olsun. 🙂
 7. Hayalleriniz: Hayal etmek ve hayal ettiğiniz şeye ulaşmak için bütün kalbinizle inanmak güzel mutluluk sebeplerinden olsa gerek. Zira nasilyapsamki.com olarak biliyoruz ki hayal ettiğiniz şeye er ya da geç ulaşabileceksiniz. Bu yazıyı okuyorsanız buna ulaşmak için buradasınız.
 8. Aileden öte arkadaşlıklar: İlk nedende her ne kadar dostluklar biter, arkadaş gider dediysekte, arkadaş olmaktan çıkıp, hayatınızda aileniz gibi yakın gördüğünüz samimi insanlar elbette vardır. Yoksa bile artık biz varız. nasilyapsamki.com ekibi olarak bütün dertlerinizi dinleyip size yardımcı olabiliriz. Aşağıdaki yorum kısmından bizimle her zaman iletişime geçip dertleşebilirsiniz.
 9. Sizi düşünenler: Kimsem yok demeyin! Sizi düşünen, sizi özleyen, sizden bahseden, sizi öven veyahut size ulaşmak isteyen insanlar her ne kadar çoğunlukla göremeseniz de elbet vardır. Acaba kim? Bunu düşünmek mutluluk ve heyecan verici. 🙂
 10. nasilyapsamki.com: Biraz da kendimizi şımartma vakti! nasilyapsamki.com ekibi olarak mutlu olmanız için nedenler arasında olsak gerek. Öyle değil mi? Umarız ki mutlu olmak için bazı nedenlere yer verdiğimiz bu yazımız ile biraz farkındalık yaratarak mutlu hissetmenizi sağlayabilmişizdir. Mutlu edebildiysek bir yorum bırakarak siz de bizi mutlu edebilirsiniz. 🙂

Peki, mutlu hissettiniz ama mutsuz birini nasıl mutlu edebileceğinizi de hiç düşündünüz mü? Düşünmeyin, çünkü biz sizin için onu da düşündük. 🙂 Buraya tıklayarak “Mutsuz Birini Nasıl Mutlu Edebilirim?” başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz. Sürçi lisan ettiysek affola. Kucak dolusu mutluluklar…

3 Yorum

 1. Ayten 20/05/2020
 2. Sıla 23/05/2020
 3. Neriman 24/05/2020

Yorum Yap