Nasıl Kilo Verilir? 2 Ayda Sağlıklı Kilo Verme

“Nasıl kilo verilir?” başlıklı bu yazımızda, hızlı ve sağlıklı kilo vermenin yolları hakkındaki detayları sizlerle paylaştık. Pek çok kilo verme yöntemi bulunsada, bunlardan bir kısmının sağlıksız yöntemler olması nedeniyle, uygulanmasını tavsiye etmediğimiz yöntemler olup, tavsiyelerimiz arasında yer almamaktadır.

Nasıl Kilo Verilir?

Egzersizler

Düzenli bir şekilde kilo vermeye yönelik egzersizler yapmak, nasıl kilo verilir sorusuna vereceğimiz ilk cevaplardan birisidir. Genel vücut sağlığı açısından da önemli bir aktivite olan egzersizler, hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verilmesine de imkân tanımaktadır. Yapılan egzersizlerin düzenli olması ve genel çalışmaların yanı sıra bölgesel çalışmalarında yapılması, kısa sürede kilo vermenizi ve formunuza kavuşmanızı sağlayacaktır.

Spor salonlarında yapacağınız çalışmaların yanı sıra, evde ya da farklı ortamlarda da bu çalışmaları yaparak kilo vermeniz mümkündür. Spor salonlarına para harcamak istemiyorsanız, evinizde mekik çekebilir, orta düzey bir koşu bandı alarak çalışabilir ya da çeşitli vücut hareketleriyle kilo verebilirsiniz. Tabii ki bu aktivitelerin, doğru ve sağlıklı bir beslenmeyle de desteklenmesi gerekmektedir.

Su İçerek Nasıl Kilo Verilir?

Günlük en az 2 litre su içmenin vücut sağlığı için öneminin yanında, zayıflamaya olan olumlu katkıları da bulunmaktadır. Bu sebeple günde en az 2 litre su içerek, bu süreci desteklemeniz gerekmektedir.

Kilo Aldıran Yiyeceklerden Uzak Ve Sağlıklı Beslenin

Çalışmalarınızı, alacağınız besinlere dikkat ederek desteklemenizde sağlıklı ve hızlı kilo vermek açısından önemlidir. Fazla karbonhidrat içeren gıdalardan uzak durmanız bu konuda yapabilecekleriniz arasındayken, işlenmiş ve aşırı yağlı gıdalardan da kesinlikle kaçınmalısınız. Beslenme alışkanlıklarınızda koyu yeşil yapraklı sebze yemeklerine ağırlık vermek ve hafif gıdalar tercih etmek, bu konuda size yardımcı olacak yöntemler arasındadır.

Diyet Uygulamaları

Yukarıda bahsedilenlerle birlikte yapacağınız diyetin, ağır diyetler olmamasına özen gösterin. Günümüzde şok diyetler olarak bilinen etkili ancak ağır ve sağlıksız diyetler zayıflamanın önünü açarken, farklı sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu sebeple aşırıya gitmeden hafif diyetler tercih ederek egzersizleri destekleyebilir, kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Hareketsiz Kalmayın

Egzersizler ayrı ve özel çalışmalar olup, normal zamanlarda da hareketli olmaya özen gösterin. Evinize veya iş yerinize çıkarken, en az iki katı merdivenlerden çıkmaya, yakın mesafeli yerlere araçla gitmek yerine yürüyerek gitmeye özen gösterin. Unutulmamalıdır ki; işlemeyen demir pas tutar, işleyen demir paslanmaz.

Peki en sağlıklı bir şekilde nasıl beslenmeliyiz? Buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yorum Yap