Nasıl Web Sitesi Açılır? Web Sitesi Kurma Rehberi

İnternetten para kazanmak için wen sitesi nasıl açılır, en kolay web sitesi açma yöntemi nedir gibi soruların cevaplarını sizler için derledik. Gelin hep birlikte “Nasıl Web Sitesi Açılır?” başlıklı makalemizde inceleyelim.

Nasıl Web Sitesi Açılır?

Web sitelerinin son yıllarda internetten para kazanma yolları arasında popüler olması nedeniyle, nasıl web sitesi açılır? Sorusu da sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaya başladı. Web sitesi üzerinden para kazanmaktan ziyade insanların ya da kuruluşların seslerini daha geniş kitlelere duyurması, ürünlerini daha etkin bir şekilde tanıtma imkânlarının bulunması gibi birçok nedenlerde, bu sorunun sorulmasına sebep olmaktadır. Sözü daha fazla uzatmadan nasıl web sitesi açılır? Sorusunun cevabına gelecek olursak, aşağıdakileri söyleyebiliriz.

Nasıl Web Sitesi Açılır?

Alan Adı Belirlemek

İngilizce domain olarak da bilinen alan adları, daha anlaşılır ifade ile web sitenizde kullanacağınız isimdir. Kısa ancak konumuzla alakalı bir alan adı seçmek ve aynı zamanda akılda kalıcı olması, bu adımda yer alan en önemli kriterlerden birisidir. Yaklaşık olarak 10 ya da 12 dolar gibi fiyatlarla, yıllık domain alımını yapabilirsiniz.

Hosting Seçimi

Web siteleri için alan adından sonra hosting seçimi de oldukça önemlidir. Sitelerinizin sürekli açık kalmasını sağlayan hosting hizmeti, hızlı ve kaliteli olduğu sürece web sitelerine ekstra katkılar sağlamaktadır.

Tema Seçimi

Sektörünüzle uygun ve işlevsel bir tema seçimi yapmak, kaliteli bir web sitesi oluşturmanın temel unsurlarından birisidir. Bu nedenle ücretsiz ve ücretsiz birçok web site teması bulunmakta olup, işlevsellik ve güvenlik açısından lisanslı ve ücretli temaları tercih etmenizi öneririz.

Hazır kurulum şeklinde gelen temaları kullanabileceğiniz gibi, harici temalar edinerek de kurulumunu yapıp kullanabilirsiniz.

Web Sitesi Kurulum Aşamaları

  • Alan adını satın alın.
  • Hosting paketi satın alın.
  • Alan adının yönlendirmelerini, hosting hesabınızın bilgileri ile yapın.
  • Domain üzerine, web sitesi kurulumunu farklı araçlarla gerçekleştirin.
  • Tema ayarlarını, sitenize göre özelleştirin.
  • Sitenizi yayınlayın.

Gerekli ayarlamalardan sonra, web sitenize içerik ya da ürün girmeye başlayabilirsiniz. Elbette ki bilmeyen kişiler için bu aşamalar anlatıldığı kadar kolay olmasa da, zannedildiği kadar da zor değildir. Şayet site kurulumu yapmayı bilmiyorsanız, birçok webmaster forumlarından bu konuda bilgi sahibi olan insanlardan ücretleri yardım alarak, küçük ücretten karşılığında kurulum işlemini yapabilirsiniz. Ücretli kurulum için İletişim sayfamızdan bizimle de iletişime geçebilirsiniz.

Web sitesi kurulumu için atılan genel adımlar bu şekilde olup, bu süreçten sonra web sitelerine yoğun bir şekilde içerik girilmesi ve farklı birçok işleminde yapılması gerekmektedir. Sorularınız için aşağıdaki yorum kısmına bir yorum yapabilirsiniz.

nasilyapsamki.com başarılar diler!

Yorum Yap